Blog

Oczyszczanie wodorowe twarzy

Oczyszczanie wodorowe twarzy to zabieg całkowicie bezinwazyjny, bezpieczny i bezbolesny. Tuż po zabiegu Twoja skóra jest nawilżona, promienna, wygładzona, odświeżona i oczyszczona. Wodorowe oczyszczanie twarzy sprawdzi się również, jako zabieg bankietowy.

Oczyszczanie wodorowe twarzy – na czym polega?

Oczyszczanie wodorowe twarzy polega na wtłaczaniu w głąb skóry przy pomocy wody i pod dużym ciśnieniem cząsteczek aktywnego wodoru. Dzięki temu złuszczamy i dogłębnie oczyszczamy naskórek z zaskórników. Ponadto, zabieg ten ma działanie przeciwstarzeniowe – neutralizuje wolne rodniki, które przyczyniają się do starzenia się skóry. W rezultacie oczyszczanie twarzy pozwala nie tylko na usunięcie martwych komórek naskórka i zanieczyszczeń, ale wpływa również korzystnie na nawilżenie, dotlenienie i rozjaśnienie skóry. 

Jak wygląda oczyszczanie wodorowe twarzy?

Zabieg zaczynamy od dwuetapowego oczyszczenia skóry twarzy, a następnie wykonujemy peeling enzymatyczny/chemiczny dobrany do potrzeb Twojej cery. Kolejno przechodzimy do oczyszczania wodorowego. Głowica urządzenia sunąć po skórze oddaje cząsteczki aktywnego wodoru. Skóra jest delikatnie zasysana, dzięki czemu usuwa zaskórniki i martwy naskórek. Po etapie oczyszczania wodorowego na skórę nakładana jest serum i maska dobrana do potrzeb skóry i efektów, jakie chcesz uzyskać. Na koniec nakładamy krem wyciszający i krem z filtrem przeciwsłonecznym. Zabieg może być również dodatkiem do innego zabiegu. Zabieg możemy rozszerzyć o wtłaczanie aktywne substancji aktywnych sonoforezą lub pod ciśnieniem wysycić skórę odżywczymi substancjami.

Dla kogo jest wodorowe oczyszczanie twarzy?

Wodorowe oczyszczanie twarzy jest dla każdego typu skóry w każdym wieku, zaczynając od wieku nastoletniego, a kończąc na skórze dojrzałej.. Jedynie przy osobach z tendencją do wybroczyn na twarzy należy zachować szczególna ostrożność, jak również zabiegu nie wykonamy na skórze objętej aktywnymi zmianami ropnymi, trądziku różowatego, czy egzemą w przypadku atopowego zapalenia skóry, a także w wypadku jakiejkolwiek infekcji skóry. Zabieg można wykonać miejscowo, np. oczyścić tylko nos. Oczyszczanie wodorowe jest dla osób, które chcą zaraz po zabiegu cieszyć się gładką, oczyszczoną i promienną skórą wolną od zaskórników (wągrów).

Oczyszczanie wodorowe efekty:
– oczyszczenie skóry, złuszczenie martwego naskórka
– nawilżenie, wygładzenie i odżywienie skóry
– poprawa kolorytu i redukcja przebarwień
– neutralizacja wolnych rodników, działanie anti-aging
redukcja zaskórników 

  • efekt glow

Oczyszczanie wodorowe jak często?

Oczyszczanie wodorowe jak często? Oczyszczanie najlepiej wykonać w odstępie 2-4 tygodnie. Częstotliwość wykonywania zabiegu zależy od rodzaju skóry, efektu jaki chcesz uzyskać i użytych preparatów do zabiegu.

Jakie preparaty używamy w Marsi Beauty w procedurze oczyszczania wodorowego?

W naszym gabinecie korzystamy z preparatów specjalistycznych marek PCA Skin, PRO XN, Nanili, Estgen, Nature Biostimulates. Dobór preparatów przy zabiegu oczyszczania wodorowego zależy od efektów, jakie klient chce uzyskać i od wskazań dla skóry klienta.

Jak przedłużyć efekt oczyszczania wodorowego?

Jeśli chcesz przedłużyć efekt oczyszczania wodorowego stosuj odpowiednią pielęgnację. Przede wszystkim pamiętaj o dwuetapowym oczyszczaniu, które pozwala dokładnie oczyścić pory i zapewnić tym samym efekt oczyszczonej, promiennej skóry. W pielęgnacji porannej powinno znaleźć się serum z antyoksydantami i krem z filtrem SPF. W pielęgnacji wieczornej nie zapomnij o głębokim nawilżeniu i odżywieniu skóry. Jeśli Twoja skóra ma tendencję do wyprysków i wągrów stosowane kosmetyki nie mogą zapychać. Zawsze przed zabiegiem pytamy o stosowaną pielęgnację i doradzamy w kwestii najlepszych kosmetyków dla Twojej skóry, które nie będą jej szkodzić i będą działać na problemy i efekty, które chcesz osiągnąć!

Co to są zaskórniki?

Mamy dwa rodzaje zaskórników: otwarte i zamknięte. Otwarte zaskórniki, tzw. wągry, widzisz je pod postacią czarnych kropek (utleniona keratyna i sebum). Zaskórniki zamknięte, tzw. kaszka, widzisz je jako niewielkie białe grudki.

Jak powstają zaskórniki?

Zaskórniki powstają przez zaczopowanie ujścia gruczołu łojowego sebum i martwym naskórkiem. Nie są one zmianą zapalną. 

Włókna łojowe- to nie zaskórniki!

Widzisz je na nosie, brodzie i policzkach, jako czarne/ciemnobrązowe kropeczki, o wiele mniejsze niż “wągry”. Możemy zmniejszyć ich widoczność, ale są dla nas naturalne i musisz je zaakceptować!

Jak pozbyć się zaskórników w domu?

  1. Stosuj dwuetapowe oczyszczanie, najpierw umyj twarz olejkiem z dodatkiem emulgatora, a następnie pianką/żelem, np. Dermomedica Lipid Control Cleanser.
  2. Wybieraj kremy i serum, które nie zapychają Twojej skóry, w szczególności uważaj na składniki, takie jak: parafina i pochodne ropy naftowej, preparaty składające się w większości z olejów i maseł. Polecamy Dermomedica B3TRX i Krem ze śluzem ślimaka Nature Biostimulates for oil skin.
  3. Stosuj retinal w pielęgnacji wieczornej, np. Medik 8 Retinal 3.
  4. Przy nasilonym problemie łojotoku korzystaj z toników z niskim stężeniem kwasów, np. Medik 8 Press&Clear.

Poznaj sekret promiennej cery z oczyszczaniem wodorowym twarzy

Oczyszczanie wodorowe twarzy to innowacyjna metoda regeneracji i głębokiego oczyszczania skóry, która przynosi natychmiastowe efekty. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą i odkrycia, jak ten zabieg może odmienić Twoją skórę. Oczyszczanie wodorowe to klucz do zdrowej, promiennej cery, bez względu na jej typ.

Q&A – Pytania i odpowiedzi:

Oczyszczanie wodorowe przeciwwskazania 

  • infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze w miejscu zabiegu
  • przerwanie ciągłości naskórka 
  • egzema w miejscu zabiegu

Oczyszczanie wodorowe skutki uboczne

Oczyszczanie  nie powoduje skutków ubocznych jeśli jest wykonane we właściwy sposób. Skóra po zabiegu może być delikatnie zaczerwieniona.

Wodorowe oczyszczanie twarzy cena

Cena zabiegu zaczyna się od 249 zł. 

Oczyszczanie wodorowe przed i po:

Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe na ile starcza efekt?

Efekt oczyszczania wodorowego utrzymuje się do miesiąca czasu zależnie od użytych preparatów. Dla najlepszych rezultatów najlepiej wykonać serię zabiegów co 3-4 tygodnie.

Czy oczyszczanie wodorowe jest bezpieczne?

Tak  jest całkowicie bezpieczne i nie wymaga okresu rekonwalescencji, co oznacza, że świetnie sprawdzi się jako zabieg bankietowy przed wielkim wyjściem.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *